ZATEKÁ VÁM? VOLAJTE INFO LINKA : 0911/917888 , POZRITE VÝHODNÉ SETY - AKCIE !!!

Tovar nad 78 € doprava ZDARMA

Možnosti platby:

   

Doprava:  


Predaj, poradenstvo, objednávky:

Info linka:  + 421 911 917 888

E-mail: eshop@alfema.sk


ALFEMA CENTRÁLNY SKLAD - SK , CZ , HU
Stará Vajnorská 37, HALA  A , 831 04 Bratislava SK
ALFEMA KANCELÁRIA - SHOWROOM
Stará Vajnorská 37, Budova D1, 831 04 Bratislava SK

                                                           Predaj a osobný odber tovaru:

  Pondelok - Piatok  08:00 - 16:30hod
  Sobota - po telefonickom dohovore
  Nedeľa - Zatvorené

 1. Úvod
 2. ALFEMA PU600 - TEKUTÝ POLYURETÁN
 3. TEKUTÝ POLYURETÁN ALF PU600 6kg - Šedý

TEKUTÝ POLYURETÁN ALF PU600 6kg - Šedý

DOPRAVA ZDARMA! NOVÉ BALENIE, PÔVODNÁ RECEPTÚRA!

ALF PU600 je jednozložková tekutá hydroizolačná zmes  na báze  aromatického, samonivelačného, hygroskopicky tvrditeľného polyuretánu na báze rozpúšťad... celý popis
Dostupnosť
Nie je skladom
96,00 €
80,00 €
bez DPH
Momentálne nie je k dispozícii
Číslo produktu:TPU600S06
EAN kód:8580902001926
Výrobca:ALFEMA
Hmotnosť (vrátane obalu):6kg
Farba:šedá
Druh:ALFEMA TEKUTÝ POLYURETÁN
Strážiť cenu / dostupnosť
Kompletné špecifikácie

ALF PU600 je jednozložková tekutá hydroizolačná zmes  na báze  aromatického, samonivelačného, hygroskopicky tvrditeľného polyuretánu na báze rozpúšťadla, použiteľná na izoláciu zastudena,  pre hydroizoláciu a ochrana horizontálnych, vertikálnych alebo zložitých geometrických povrchov. Produkt neemulguje s vodou a po polymerizácii (s vlhkosťou vzduchu) vytvára homogénnu, kontinuálnu elastomérnu membránu, bez spojov a presahov v celkovej priľnavosti s podkladom.

OBLASTI POUŽITIA

ALF PU600 je použiteľný na rôzne typy povrchov (betón, cementové potery, tehly, keramických obkladačiek, kameniny, živičných membrán, dreva, asfaltové pásy, OSB dosiek, MDF dosiek atď.)

Hydroizolácia na:

 • ploché a šikmé strechy,
 • balkóny, schody, terasy,
 • k opravám starých plášťov na báze bitumenu, PVC,
 • k pokrývaniu a utesneniu dilatačných škár,
 • k vymaľovaniu a utesňovaniu cementových fasád, prefabrikovaných panelov,
 • na plechové alebo kovové povrchy, za predpokladu, že boli predtým ošetrené antikoróznym prostriedkom.

                                                               VÝHODY

 • Za studena (bez použitia otvoreného ohňa)
 • Jednozložkový výrobok pripravený na použitie (miešanie pri nízkom počte otáčok 300 ot / min)
 • Dobrá priľnavosť na mnohých povrchoch
 • Nepretržitá membrána bez zvárania
 • Vynikajúca odolnosť proti oderu
 • Jednoduchá aplikácia a prevedenie detailov vďaka použitiu Geotextílie PP100g alebo sklotextílnej výsteľky ALFSTV73
 • Dobrá krycia sila
 • Paropriepustný
 • Odolné voči praskaniu (výborná hodnota premostenia trhlín) a schopná udržať vysokú flexibilitu aj pri nízkých teplotách
 • Odolné voči extrémnym teplotám (-30 ° C; 90 ° C) 
 • Odolné voči UV žiareniu a atmosférickým vplyvom
 • pochôdzny
 • Rýchle schnutie

ALF PU600  polymerizovaný (s vlhkosťou vzduchu) vytvára pochôdznu membránu bez spojov a presahov, elastickú, schopnú uspokojiť termo-dynamické namáhanie podkladu. Výrobok je antikorózny, odolný voči oderu a nárazom, poskytuje dobrú odolnosť atmosférickým, chemickým a extrémnym teplotám.

ALF PU600 možno aplikovať valčekom, štetcom alebo striekaním, priľne na väčšinu existujúcich podkladov použitím špeciálnej penetrácieALF PR40 alebo adhézneho mostíka ALF PR50.

PRÍPRAVA

K správnemu ošetreniu a k získaniu jeho požadovaných účinkov je potreba dosiahnuť niekoľko dôležitých  postupov pre prípravu povrchu. Vlhkosť podkladu nesmie prekročiť < 4%. Hodnoty povrchovej vlhkosti väčšie ako 4 až 5% môžu viesť k tvorbe dier a bublín vo vodotesnom povlaku. V prípade povrchov (betón, poter, podlahy) s vysokým obsahom vlhkosti sa pred aplikáciou obráťte najskôr na technické poradenstvo.

 Pred aplikáciou je nutné dôkladné očištenie povrchu, je nutné odstrániť prach, zeminu, povlak, cementové mlieko a ďalšie neukotvené telesá, a to za pomoci mechanických prostriedkov, kartáčov a škrabiek k tomu, aby bolo možné naniesť ALF PU600 ; je doporučené, predovšetkým, vodné umytie plochy.V prípade utesnenia základových stien, nádrží, tunelov atď. sa doporučuje zaplombovať diery v rozperkách, uzáveroch alebo kovových doštičkách.

Hladké povrchy si vyžadujú mechanické zdrsnenie na zaistenie primeranej priľnavosti ALF PU600. Pre zvýšenú priľnavosť treba použiť špeciálnu penetráciuALF PR40 alebo adhézny mostík ALF PR50. Všetka voľne stojaca voda sa musí pred aplikáciou odstrániť z povrchu, ktorý sa musí nechať dostatočne vysušiť. Väčšie praskliny prekryť s výstužnou textíliou nasýtenou tekutým polyuretánom ALF PU600 alebo ALF samolepiacou páskou, na väčšie zdegradované plochy je vhodnejšie pre úsporu materiálu nakotviť membránu ALF G400 a na ňu následne aplikovať tekutý polyuretán ALF PU600.

                                                                APLIKÁCIA  A SPOTREBA

ALF PU600  sa nanáša štetcom, valčekom alebo nástrekom.

Výrobok nanášajte ihneď po otvorení nádoby! Otvorené nádoby neskladujte!

Pred aplikáciou ALF PU600 je potrebné premiešať pri nízkom počte otáčok 300 ot/min) až do vytvorenia homogénnej zmesi. Vyhnite sa nadmernému miešaniu, pretože by mohlo dôjsť k zachytávaniu vzduchu v materiály.

Pri aplikácii sa doporučuje aspoň 2 alebo viac vrstiev, s tým, že ďalšia vrstva sa môže naniesť po zaschnutí vrstvy predošlej. Konečná hrúbka ALF PU600 však nikdy nesmie byť menšia ako 1mm, aby bolo možné dosiahnuť pevného a účinného ošetrenia. Čím hrubšia vrstva finálnej vyschnutej vrstvy, tým je odolnejšia. Pri použití vodotesnej membrány ALF G400 je hrúbka  ALF PU600  dovolené sa pohybovať v rozpätí 0.5mm – 1mm. O správnom použití hrúbky sa poraďte s dodávateľom .Pred nanášaním sa odporúča mierne rozmiešať ALF PU600, až do vytvorenia homogénnej zmesi. Vyhnite sa nadmernému miešaniu, pretože by mohlo dôjsť k zachytávaniu vzduchu v materiály.

Celoplošné tesnenie podkladu
ALF PU600 sa nanáša valčekom prípadne štetcom v 2 vrstvách. Prvá vrstva sa nanáša 2-3 hodiny po penetračnej vrstve a pokým je penetrácia ešte lepkavá. Druhá vrstva sa nanáša do kríža po 8-24 hodinách, v závislosti od okolitej teploty a vlhkosti.                                                                                                     Spotreba: cca 1,0-1,5kg /m2 v závistlosti od druhu podkladu , teploty a vlhkosti.                                          Staré celoplošne popraskané podklady je potrebné spevniť širokými pásmi Geotextílie PP100g  alebo sklotextílnej výsteľky ALF STV73. Pásy sa musia navzájom prekrývať. Postup: 2-3 hodiny po penetračnom nátere naneste prvú vrstvu ALF PU600, do ktorej položte pásy Geotextílie PP100galebo sklotextílnej výsteľky ALF STV73 a zatlačte ich do vnútra. Následne naneste celoplošne ďalšie 2 vrstvy ALF PU600, aby sa geotextília kompletne zakryla.                                                                                                                    Spotreba: približne 2,0kg/m2, v závistlosti od podkladu.

b) Lokálne utesnenie trhlín a spojov  Naneste penetračný náter ALF PR40 alebo ALF PR50na podklad len pozdĺž trhliny/spoja, v šírke 10-12 cm  2 až 3 hodiny po penetračne vrstve naneste prvú vrstvu ALF PU600  a pokým je náter čerstvý, pozdĺžne ju vystúžte 10 cm širokým pásom Geotextílie PP100g. Následne naneste ďalšie dve vrstvy ALF PU600  pozdĺž trhlín/spojov pre kompletné zakrytie geotextílie.

Spotreba: cca 200-250 g/m dĺžky trhliny/spoja.

c) Hydroizolácia pod dlažbu

          ALF PU600  sa nanáša valčekom prípadne štetcom v 2 vrstvách. Po nanesení prvej vrstvy ALF PU600  (kým je náter ešte čerstvý), lokálne spevnite spoje a prechody stena/podlaha vložením 10 cm širokej Geotextílie PP100g  (100 g/m2). Následne naneste ďalšie 2 vrstvy ALF PU600  pozdĺž spojov a prechodov, až pokým nebude geotextília kompletne pokrytá. Poslednú vrstvu, pokiaľ je náter ešte čerstvý, posypte kremičitým pieskom (Ø0,3-0,8mm). Kremičitý piesok musí byť úplne suchý.  Spotreba kremičitého piesku: cca. 3 kg/m2. Po vytvrdnutí ALF PU600  sa všetky voľné zrná odstránia vysávačom.

UPOZORNENIE

ALF PU600 zasychá ihneď po styku so vzduchom. Doba schnutia závisí tiež od hrúbky naneseného materiálu pri aplikácii. Aplikácie sa vykonávajú pri teplotách od 0°C do +40°C bez očakávaného dažďa, nesmie sa nanášať pri teplotách nižších ako 0°C! Nesmie sa aplikovať na vlhké plochy, kde môže dochádzať k stúpajúcej vlhkosti. Môže dochádzať zbytočným bublinám, ktoré sa môžu mechanicky poškodiť. Aby sa predišlo k zabudovanej vlhkosti v podklade, doporučujeme zabezpečiť odvetrávacie komíny. K vytvoreniu bublín a zmršteniu dochádza pri aplikácii na podklad so zabudovanou vlhkosťou!

                                      POŽIADAVKY K MANIPULÁCII A BEZPEČNOSŤ

Používajte v dobre vetraných priestoroch. Po otvorení originálneho obalu ALF PU600 ihneď spotrebovať!  Vyhnite sa kontaktu s pokožkou , očami a odevom . Nejedzte, nepite, nefajčite. Uchovávajte mimo dosahu zdrojov zapálenia .  Noste vhodný ochranný odev, ochranné rukavice a ochranné okuliare / tvárový štít.

Čistenie

Náradie: mechanicky, ihneď vodou

Ruky: mydlo a voda, reparačný krém na ruky.

 

BALENIE A FARBY

ALF PU600 je v baleniach (v kovových vedrách s uzatvárateľnou obručou) o objeme 6kg. ALF PU600 sa dodáva  v šedej farbe.

                                                            SKLADOVANIE

Výrobok sa uchováva v originálnom neotvorenom balení pri teplotách v rozmedzí od +5° C do +35° C. Balenie ALF PU600 musí byť vždy chránené pred vystavením priamemu slnečnému žiareniu a pred veľmi nízkymi teplotami. Výrobok nesmie zamrznúť!

                                                             UPOZORNENIE

Pri použití rovnakej výrobnej šarže je zaručený rovnaký farebný odtieň. V prípade, že budete používať viac šarží, odporúčame jednotlivé vedrá spolu premiešať a tým predísť prípadným odchýlkam v odtieni. Farebné odtiene rôznych šarží odporúčame pred aplikáciou zmiešať vo väčšej nádobe . Ak je to nepraktické, odporúčame na natieranom objekte nájsť prirodzené zlomy (prechody).

Parametre
EAN8580902001926
Tovar zaradený v kategóriách

banner  banner

123Kurier

TOVAR NAD 78 € ,,DOPRAVA ZDARMA,,

OBJEDNÁVKA NAD 78€ + ,,DARČEK,,

ALFEMA CENTRÁLNY SKLAD

VÝDAJ PRE SK, CZ, HU 

SKLAD - Stará Vajnorská 37, HALA  A - 2 sklad , 831 04 Bratislava SK

KANCELÁRIA-SHOWROOM - Stará Vajnorská 37, Budova D1 prizemie,831 04 Bratislava SK

Predaj a osobný odber tovaru:

Pondelok - Piatok  08:00 - 16:30hod
Sobota - po telefonickom dohovore
Nedeľa - Zatvorené

Možná platba platobnou KARTOU.

INFO LINKA : +421 911 917 888

          

ALFEMA SHOWROOM BA
Logo
www.tekutaguma.sk
© 2005 ALFEMA
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk